ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի եւ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագրեր է ուղարկել ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին եւ  ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին` Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած ջրհեղեղի կապակցությամբ:
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եմ Ձեզ եւ ողջ ռուս ժողովրդին Կրասնոդարի երկրամասում տեղի ունեցած տարերային աղետի կապակցությամբ, որ բազմաթիվ  մարդկային զոհերի պատճառ դարձավ:
Ռուս ժողովրդի հետ միասին կիսում ենք զոհվածների հարազատների ու մտերիմների ցավը, իսկ ջրհեղեղից տուժած բոլոր վիրավորներին ցանկանում շուտափույթ ապաքինում»:

Председатель НС РА Овик Абраамян направил телеграммы соболезнования председателям Государственной Думы и Совета Федерации Федерального Собрания РФ
Председатель НС РА Овик Абраамян направил телеграммы соболезнования Председателю Государственной Думы РФ С.Нарышкину и Председателю Совета Федерации Федерального Собрания РФ В.Матвиенко – в   связи с наводнением в Краснодарском крае.
“От имени Национального Собрания Республики Армения и себя лично выражаю искренние соболезнования Вам и всему российскому народу в связи со стихийным бедствием в Краснодарском крае, повлекшим многочисленные человеческие жертвы.
Вместе с российским народом разделяем  боль  родных и близких погибших    и  желаем скорейшего выздоровления всем потерпевшим от наводнения”.